פורטל עורכי דין

זיכוי מלא עוד לפני הגשת כתב אישום

פורטל עורכי דין

זיכוי מלא הוא תוצאה של ההליך הפלילי בו הנאשם נמצא לא אשם באישומים שהוגשו נגדו. ישנן סיבות רבות לכך שנאשם עלול להימצא חף מפשע עוד לפני הגשת כתב אישום.

כדי לזכות, נאשם צריך להיות מסוגל להוכיח שמעולם לא היה ברשותו החרושת או שלא ידע שהוא שם. בנוסף, אם נאשם יכול להראות שהחרושת הושתלה עליהם או שהם נכפו לבצע את הפשע על ידי מישהו אחר, אזי סביר להניח שגם הם יזכו.

זיכוי מלא אינו אומר בהכרח שתיק פלילי נמחק לחלוטין שכן חלק מהנאשמים עדיין עשויים לעמוד בפני אישומים נוספים כגון החזקת סמים או החזקת נשק.

מי שהואשם בביצוע פשע חייב לקבל הודעה על ההאשמות נגדו ולאפשר לו להגן על עצמו. לאדם חייבת להיות גם הזכות לחקור עדים ולהציג ראיות לשם כך מומלץ להשתמש בעורך דין מומחה. לאחר מכן, חייבת להיות להם הזכות לחקור עדים ולהציג ראיות הפרכה. אם לאחר תהליך זה, הם יימצאו לא אשמים, אז הם משוחררים מכל העמדה לדין או עונש נוסף.

תהליך זה עשוי להימשך מספר שנים במקרים מסוימים, והוא עלול לעלות ביוקר רב עבור אלה שמואשמים בפשעים כמו גם למשפחותיהם.

מערכת המשפט היא המוסד הנפוץ ביותר בחברה. זהו מקור של חוק, צדק ושלום. עם זאת, מערכת המשפט ספגה ביקורת גם על חוסר השקיפות והמהירות שלה.

מערכת המשפט הישראלית ספגה ביקורת על היותה איטית, אטומה ובלתי יעילה. ביקורת זו גרמה לכמה מאמצי רפורמה בחוק לנקוט על ידי מחוקקים ושופטים כאחד. מאמצים אלו הביאו למספר שינויים כגון ביטול המושבעים הגדולים, שמוחלפים כעת בדיונים של חבר המושבעים הגדול שאינם פתוחים לציבור.

שינוי אחד כזה הוא זיכוי מלא עוד לפני הגשת כתב אישום. זה מאפשר לתובעים לבטל את האישום אם הם לא מאמינים שיש מספיק ראיות נגד הנאשם.

בית המשפט העליון של ישראל החליט לשחרר אדם, שנעצר והוחזק בכלא במשך יותר משנתיים מבלי שהוגש נגדו כתב אישום.

ההחלטה לשחרר את האיש התקבלה בהצבעה פה אחד של בית המשפט. ההחלטה התקבלה לאחר שהנתבע הגיש ערעור לבית המשפט.

זה לא רק ניצחון לאדם האחד הזה אלא גם לכל אותם אנשים שנעצרו שלא כדין והושבו מאחורי סורג ובריח עוד לפני שהוגש נגדם כתב אישום.

זיכוי מלא הוא הליך שבו בית משפט מחליט שאין די ראיות להוכחת אשמתו של הנאשם מעבר לכל ספק סביר.

עורך דין פלילי הוא המומחה בתחום שיכול להכין את כל המסמכים אותם צריך להגיש לבית המשפט על מנת לדון בנושא ולעשות הכל לפי חוק .

שיתוף

מאמרים נוספים

עורך דין פלילי

טיפים לבחירת עורך דין פלילי

לבחירת עורך הדין הפלילי הנכון יכולה להיות השפעה משמעותית על תוצאת התיק. בין אם אתם עומדים בפני אישומים פליליים או זקוקים לייצוג משפטי עבור אדם

עורך דין מומלץ

עורך דין גירושין מומלץ

המאמר בוחן את החשיבות של שכירת עורך דין גירושין מומלץ בעת התמודדות עם התהליך המורכב של פרידה. הוא מספק תובנה לגבי תפקידיו של עורך דין

רשלנות רפואת שיניים

עורך דין רשלנות רפואית שיניים

בעולם הסבוך של רפואת השיניים, תביעות רשלנות אינן נדירות. מאמר זה מתעמק בתפקידם של עורך דין לרשלנות רפואית שיניים, חשיבותם והמורכבות הכרוכה בתביעות משפטיות אלו.

מחיקת רישום פלילי

עורך דין מחיקת רישום פלילי

03 בחברה שבה טעויות העבר יכולות להשפיע על עתידו של אדם ללא הגבלת זמן, תפקידו של עורך דין מחיקת רישום פלילי הופך יותר ויותר מכריע.

פרסמו אצלינו

פורטל עורכי דין

Let's have a chat

הזמנת שיחה עם יועץ שיווק